Významné nákupy value investorů ve 4Q/2021 – Accenture, Fiserv či Timken

Rozvinuté akciové trhy ve světě pokračovaly v průběhu posledního čtvrtletí v růstu. Rozvíjející se trhy naopak mírně poklesly. Největší obavy vzbuzovala i nadále rostoucí inflace a s ní spojené debaty o blížícím se zpřísnění měnové politiky. Jak na tuto situaci reagovali významní value investoři?

Nové pozice v portfoliu

V uplynulém čtvrtletí byla aktivita významných portfolio manažerů spíše průměrná až podprůměrná. Z hlediska nových nákupů stojí za zmínku především investice Alexe Roeperse z Atlantic Investment Management do společnosti Timken (TKR, 7,52 % viditelné části portfolia). Pat Dorsey alokoval 4,8 % viditelné části portfolia do akcií technologické společnosti Poshmark Inc (POSH), David Einhorn z Greenlight Capital se rozhodl investovat 4,16 % viditelné části portfolia do technologické firmy zaměřující se na platební styk jménem Global Payments (GPN). V hedge fondu Third Point se zase rozhodli nakoupit akcie poradenské společnosti Accenture (ACN, 3,62 % viditelné části portfolia), v Baupost Group investovali do akcií technologické firmy Fiserv (FISV, 3,2 % viditelné části portfolia). Další nové nákupy naleznete v tabulce níže.

Nakupy value investoru 4Q2021

Významné navýšení pozic

Řada value investorů v průběhu prvních třech měsíců roku přikupovala akcie společností, které již v portfoliu drželi. Nákupy byly různorodé napříč všemi odvětvími. Shodných jmen příliš nebylo. Za zmínku stojí pouze akcie Cigna (CI) a Visa (V).

Vyznamne navyseni pozic value investoru ve 4Q2021

Kompletní přehled změn v rámci 10 největších pozic v portfoliích value investorů ve 4Q/2021

Kompletní data k dalšímu zpracování naleznete v txt níže.

Tip:

  • Významné nákupy a prodeje value investorů ve 3Q/2021 naleznete ZDE

Upozornění: Výše uvedená data mají pouze informativní charakter. Web Investicedoakcii.cz nezodpovídá za správnost a přesnost výše uvedených dat. Data se mohou lišit od skutečnosti a v žádném případě by neměla být vnímána jako doporučení k nákupu či prodeji! Autor webu nepřebírá žádnou odpovědnost za škodu způsobenou použitím tohoto textu nebo informací v něm obsažených. Každý investor je povinen přijmout vlastní informované rozhodnutí o vhodnosti každé investice.