Významné nákupy value investorů ve 3Q/2017

Třetí čtvrtletí roku 2017 bylo možné označit z hlediska nákupů významných value investorů za relativně poklidné. Nákupní aktivita byla nízká. Za zmínku stojí devět níže uvedených akcií, jejichž prvotní pořízení či přikoupení mělo významný vliv na celkové portfolio vybraného value investora.

Významné nákupy ve 3Q

David Abrams se rozhodl nakoupit akcie společnosti O’Reilly Automotive (ORLY), která prodává náhradní díly pro automobily. Dále využil prudkého poklesu akcií farmaceutické společnosti orientované na generická léčiva Teva Pharmaceutical Industries (TEVA), která od počátku roku propadla o více než 50 %. Bill Ackman z Pershing Square Capital Management zase zaměřil své aktivistické choutky na firmu Automatic Data Processing  (ADP), která se orientuje na outsourcing vybraných činností v oblasti lidských zdrojů. Ackman je přesvědčen, že firma je neefektivně řízená (viz. CNBC rozhovor zde), přičemž potenciální změna by mohla být katalyzátorem růstu hodnoty akcií. Ackman veřejně publikoval svou analýzu ADP v srpnu tohoto roku (zde). Akcie se stala jeho druhou největší pozicí ve viditelné části portfolia. Glenn Greenberg z Brave Warrior Advisors navýšil o 50 % svou pozici v Alliance Data Systems (ADS). ADS je nyní jeho druhou největší pozicí ve viditelné části jeho portfolia. Sequoia fund po změnách v portfolio managementu fondu přikupoval akcie firmy Alphabet (GOOG). Svou pozici navýšil přibližně o 80 %. Jeffrey Ubben z ValueAct Capital navýšil o 811 % svou pozici v private equity firmě KKR & Co. (KKR). Akcie jsou nyní jeho pátou největší pozicí ve viditelné části jeho portfolia. Chuck Akre navýšil pozice v poskytovateli platebních karet Visa (V), Mark Hillman zase nově nakoupil akcie softwarového giganta Microsoft (MSFT). V neposlední řadě stojí za zmínku prvotní nákup akcií low-cost leteckých aerolinek Spirit Airlines (SAVE) do fondu Arlington Value Capital.

Tip: Seznam významných value investorů a odkazů na jejich portfolia naleznete v rubrice Seznam value investorů, případně na stránkách zde či zde. Seznam zajímavých value knih naleznete v sekci Knihy.