Největší investiční konference o akciích v České republice je za dveřmi

Po roce se opět blíží čas největší investiční konference o akciích v České republice. Máme zde již šestý ročník České investiční konference, na níž opět vystoupí řada českých i zahraničních portfolio manažerů i analytiků, kteří představí publiku své nejzajímavější akciové investiční nápady. Vše bude již tradičně doplněno o workshopy zaměřené na různá investiční témata.

Detailní informace naleznete na oficiálních stránkách ČIK ZDE.

CIK pozvanka 2019

Na konferenci je v letošním roce poměrně silné zastoupení value investorů. Letos si budeme moci vyslechnout investiční nápady Daniela Gladiše z Vltava Fund, Mirona Zeliny z Privatbanky, Christiana Rythera z Curreen Capital, Andrewa Hollingwortha z Holland Advisors, Alexe Rauchensteina ze Strategic Investment Advisors, Massima Fuggetta z Bayes Investments či zástupce rodinné firmy Odyssey 44, která obhospodařuje majetek bývalého spolumajitele investiční skupiny Penta Martina Kúšika.

S jakými investičními přístupy se na konferenci setkáme?

Na konferenci se jako vždy setkáme s pestrou škálou různých investičních přístupů, kterým však letos dominuje value investování.

Value investování

 • Představí se nejznámější český value investor Daniel Gladiš, jehož skvělé dopisy akcionářům plné zajímavých postřehů, s často edukativním charakterem, naleznete na stránkách jeho fondu ZDE. Složení portfolia potom ZDE a sérii rozhovorů pro web investicedoakcii.cz ZDE.
 • K dalším česko-slovenským zástupcům value investování patří Miron Zelina, místopředseda představenstva Privatbanky.
 • Ze zahraničních hostů se k value investičnímu přístupu hrdě hlásí Christian Ryther, zakladatel fondu Curreen Capital. Hlavní stavební kameny jeho investičního přístupu naleznete ZDE, dopisy akcionářům potom ZDE. Chris dále zveřejnil šestidílný seriál s názvem „Tutoriál value investování“, který naleznete níže.

Value investování

Kde hledat investiční příležitosti

Jak ocenit společnost předtím, než do ní investujeme

Jak vysokou cenu za akcii zaplatit?

Jak velkou část portfolia do akcie investovat?

Investovali jsme do akcií, a co dál?

Podcasty s Chrisem a další zajímavá videa doporučená fondem Curreen Capital naleznete ZDE.  

 • Druhým zahraničním hostem je britský value investor Andrew Hollingworth, zakladatel Holland Advisors. Andrew hledá do svého portfolia akcie vynikajících společností, které řídí skvělý management, a které lze nakoupit za dostatečně atraktivní cenu. Kvalita firmy by měla zajistit růst její vnitřní hodnoty v čase. Více o investiční strategii fondu ZDE. Fond na svých stránkách pravidelně publikuje analýzy konkrétních společností, které považuje za atraktivní (ZDE). Dále pak zveřejňuje řadu odkazů na edukativní literaturu či dopisy akcionářům, které pomohou investorům lépe pochopit, jak identifikovat vynikající společnosti a dobré manažery (ZDE), vysvětluje základní principy fungování ekonomiky (ZDE), uvádí odkazy na zajímavé knihy, které pomohou s mentální přípravou investorů (ZDE) či odkazy na vybrané knihy o value investování (ZDE). V neposlední řadě se můžete podívat na prezentaci Andrewa z investiční konference v Londýně z letošního roku (ZDE) či prezentaci ze Španělska z roku 2018.
 • České investiční konference se již druhým rokem v řadě zúčastní zástupce švýcarské společnosti Strategic Investment Advisors (SIA), která praktikuje value investování na poli komoditních firem. Podobně jako v minulém roce bude i letos firmu zastupovat její CEO Alex Rauchenstein. Více o investičním přístupu SIA naleznete ZDE, velmi zajímavou aktuální prezentaci o komoditách potom ZDE. Detaily o fondu Long Term Investment Fund (včetně zajímavých newsletterů) naleznete ZDE. Rozhovor webu investicedoakcii.cz s portfolio manažery SIA z minulého roku naleznete ZDE.
 • Posledním zahraničním zástupcem z tábora value investorů bude Massimo Fuggetta, zakladatel a CIO v Bayes Investments. Massimo obhospodařuje velmi specifický fond, který se zaměřuje výhradně na akcie s nízkou tržní kapitalizací v Itálii. Jeho investiční přístup je, podobně jako v případě výše uvedených hostů konference, postaven na myšlenkách Benjamina Grahama a Warrena Buffetta. Investiční filosofii fondu naleznete ZDE, prezentaci o fondu ZDE a dopisy akcionářům ZDE.
 • Value investiční blok uzavírá family office Odyssey 44. Jedná se rodinnou firmu spravující majetek bývalého spolumajitele investiční skupiny Penta Martina Kúšika, jejíž investiční přístup je postaven na principech a filosofii Warrena Buffetta. Více o firmě naleznete ZDE. Odyssey 44 bude na konferenci zastupovat analytik Jan Šumbera. Chcete-li se dozvědět více o přístupu Martina Kúšika, podívejte se na jeho dvouhodinovou prezentaci o hodnotovém/value investování níže, v níž mimo jiné popisuje i akvizici sítě sportovních obchodů Sportissimo v ČR.

Speciální situace

 • S unikátním investičním přístupem přichází na Českou investiční konferenci Ondřej Klečka, který v listopadu letošního roku spustí hedge fond zaměřený na speciální situace. Cílem fondu je zajistit pozitivní absolutní výnos ve střednědobém horizontu, a to bez větší korelace s výnosy trhu. Toho bude dosahovat koncentrovaným portfoliem 10-30 převážně akciových pozic s katalyzátorem, který by měl relativně brzy zajistit pohyb tržní ceny požadovaným směrem. Fond bude long-short. Více o fondu naleznete ZDE. Web investicedoakcii.cz rozebral s Ondřejem detailně jeho investiční přístup v rozhovoru ZDE.

Růstový přístup

 • Stálicí a jedním z nejoblíbenějších hostů České investiční konference je každým rokem růstový investor a portfolio manažer největšího českého akciového podílového fondu Top Stocks Ján Hájek. Toto jméno není potřeba českým investorům dlouze představovat. Fond (detail naleznete ZDE, portfolio k 30.6.2019 v tabulce níže či v pololetní zprávě ZDE) drží koncentrované portfolio zpravidla 25 akcií převážně růstových společností z USA, Kanady a Evropy, které portfolio manažera zaujaly svým jedinečným příběhem, a u nichž se domnívá, že trh podhodnocuje jejich růstový potenciál do budoucna. Měsíční zprávy fondu naleznete ZDE.
Struktura portfolia Top Stocks k 30062019
 • Mladším bratříčkem fondu Top Stocks je Stock Small Caps, který spravuje portfolio manažer Mikuláš Splítek. Fond má podobnou strategii výběru akcií jako jeho starší sourozenec, na rozdíl od něj se však zaměřuje výhradně na akcie společností s malou tržní kapitalizací z USA a Evropy. Fond drží typicky kolem 40 akcií. Detaily fondu naleznete ZDE, portfolio k 30.6.2019 potom v pololetní zprávě ZDE.

Ostatní přístupy

 • Dalším z hostů z českých luhů a hájů je Pavel Kopeček, portfolio manažer z ČSOB Asset Management, kde má na starosti fond ČSOB Bohatství a správu akciových fondů ČSOB.
 • Seznam hostů uzavírá Lukáš Brodníček, portfolio manažer investiční společnosti FIO.

Druhý den ve znamení workshopů

Druhý den České investiční konference je již tradičně věnován workshopům zaměřeným na různá investiční témata. Letos vystoupí čtyři přednášející:

 1. Daniel Gladiš s tématem – Jak stanovujeme hodnotu našich akcií (a celého portfolia)
 2. Mikuláš SplítekInvestování jako cesta osobnosti
 3. Ondřej Klečka – Event-driven: Investování do neobvyklých situacích
 4. Ján Hájek – Oceňovací metody II

Kompletní program České investiční konference naleznete na oficiálních stránkách ZDE.

Hoste CIK 2019