Hra se změnila – Výhled Kohlberg Kravis Roberts (KKR) pro rok 2019

Společnost KKR (Kohlberg Kravis Roberts), jedna z největších firem se zaměřením na alternativní investice, zveřejnila svůj pravidelný výhled, tentokráte pro rok 2019. Jejich výhled pro nejbližších 12 měsíců je veskrze pozitivní. KKR považuje řadu tříd aktiv za atraktivní (včetně akciových trhů), přičemž hodlá využívat tržní volatility k nákupům atraktivních investičních příležitostí.

Kompletní výhled nalezneme ZDE.

Výše uvedený výhled sice value investorům s výběrem podhodnocených akcií příliš nepomůže, avšak jeho přečtení zároveň nezaškodí. Nalezneme zde řadu zajímavých statistik a tržních dat. Například tabulku mapující recese v USA od roku 1929. Z ní je pěkně patrné, že akciový index S&P 500 většinou zformuje vrchol několik měsíců předtím, než začne recese. Stejně tak akciové trhy zformují dno několik měsíců předtím, než recese oficiálně skončí. V tabulce je dále vidět, o kolik procent poklesl index před oficiálním začátkem jednotlivých recesí a o kolik procent poklesl v jejich průběhu. V neposlední řadě pak tabulka zachycuje délku trvání jednotlivých období.

Vykonnost SP500 pred a v prubehu recese

Kdo je KKR?

KKR (Kohlberg Kravis Roberts) je jednou z největších globálních investičních firem se zaměřením na investice do alternativních tříd aktiv. Pozornost společnosti se orientuje především na oblast private equity, energie, infrastrukturu, nemovitosti či oblast kreditu. KKR obhospodařuje aktiva ve výši 195 mld. USD. Průměrný kumulativní čistá výkonnost jejich private equity fondů činí od roku 1976 přibližně 18,9 % ročně.