Společnost Costco – posedlost efektivitou

Nový podcast Business Breakdowns patří přesně k těm druhům podcastů, které by neměly uniknout akciovým investorům zaměřeným na stockpicking. Autor podcastu představuje se svými hosty posluchačům v každém díle novou společnost, přičemž se zaměřuje především na její historii, podnikatelský model, potenciální konkurenční výhodu, a další klíčové fundamentální informace. Nejnovější díl je věnovaný americké společnosti Costco (Ticker: COST).

Firma byla založena v roce 1983 a v průběhu několika desetiletí se stala jednou z největších společností v USA s tržbami převyšujícími 169 mld. USD a více než 60 miliony členy po celém světě.

V první části podcastu se posluchači seznámí s unikátním podnikatelským modelem firmy, její posedlostí v oblasti provozní efektivity a privátní značkou Kirkland. Chris Bloomstran (dlouhodobý akcionář společnosti a zakladatel value investiční společnosti Semper Augustus Investments Group) následně rozebere investiční příležitosti firmy mimo USA a lekce, které si mohou investoři odnést ze studia podnikání této unikátní společnosti a jejího zakladatele Jima Sinegala.  

Podcast „Costco: Relentless Focus on the One Thin‪g“ naleznete ZDE.

Costco 4_2021

Tip: