Německá ekonomika je pod tlakem. Jak si vedou německé akcie?

Německá ekonomika ve 3Q/2023 poklesla. Hrubý domácí produkt se ve třetím čtvrtletí meziročně snížil o 0,4 %. Německo patří letos mezi nejslabší ekonomiky v Evropě. Svou daň si vybraly vysoké náklady na energie, slabé objednávky ze zahraničí a vyšší úrokové sazby. Jak si ovšem vedou německé akcie?

ishares Germany cena 11_2023

Německý akciový trh v letošním roce roste. Indexový ETF iShares MSCI Germany (Ticker: EWG) od počátku roku posílil (bez vlivu dividend) o 13,7 %.

IShares MSCI Germany se v současnosti obchoduje za 12,33 násobek zisků, 1,44 násobek účetní hodnoty, s dividendovým výnosem 3,04 % (12m Trailing Yield).

Jaké akcie z iShares MSCI Germany propadly nejvíce? Jaké jsou jejich P/E?

Akcie v MSCI Germany YTD vykonnost 11_2023

Upozornění: Výše uvedená data mají pouze informativní charakter. Web Investicedoakcii.cz nezodpovídá za správnost a přesnost výše uvedených dat. Data se mohou lišit od skutečnosti a v žádném případě by neměla být vnímána jako doporučení k nákupu či prodeji! Autor webu nepřebírá žádnou odpovědnost za škodu způsobenou použitím tohoto textu nebo informací v něm obsažených. Každý investor je povinen přijmout vlastní informované rozhodnutí o vhodnosti každé investice. Autor webu drží v době psaní toho textu ve svém osobním portfoliu indexové ETF kopírující výkonnost německých akcií. Nejedná se však o ETF uvedené výše.