Buffett o investicích, Gabelli o současných příležitostech v mediálních společnostech

Omaha po roce opět ožívá. Do největšího města v Nebrasce se sjíždí desetitisíce lidí z celého světa, aby se zúčastnili pravidelného ročního setkání akcionářů Berkshire Hathaway (BRKA, BRKB) a na vlastní kůži zažili jedinečnou atmosféru akce, která je označována za Woodstock kapitalismu. Všichni s napětím očekávají zítřejší vystoupení dvou výjimečných value investorů, kvůli nimž přijeli. Celebritami světa investic není nikdo jiný než Warren Buffett a jeho společník Charlie Munger.

Do města se kromě investorů sjíždí přirozeně i televizní štáby ze všech koutů Spojených států a snaží se ukořistit rozhovory se zajímavými osobnostmi, které na setkání s Buffettem každoročně přijíždí.

První video je krátký rozhovor s Warrenem Buffettem před zítřejší valnou hromadou Berkshire Hathaway (ZDE), v němž například rozebírá svou dohodu s Occidential Petroleum (OXY), kdy se rozhodl částečně financovat nabídku společnosti, která hodlá převzít Anadarko Petroleum (APC). Buffett nabídl investici ve výši 10 mld. USD, Berkshire Hathaway získá 100 000 preferenčních akcií OXY s dividendovým výnosem 8 % a opce k nákupu až 80 mil. mil akcií za cenu 62,5 USD. Celková hodnota celé transakce OXY by se v případě úspěchu pohybovala na úrovni kolem 38 mld. USD.

Níže se dále můžete podívat na rozhovor s value investorem Mariem Gabellim, který drží akcie Berkshire Hathaway již více než 30 let. V rozhovoru se věnuje akciím mediálních společností, zájmu Buffetta částečně financovat nabídku Occidential Petroleum, investicím do infrastruktury či současné situaci na finančních trzích.

Další video je již hodinový rozhovor přímo s Warrenem Buffettem. Hlavním tématem jsou přirozeně investice, řada však přijde i na jiná zajímavá témata.