Česká investiční konference 2022 – již za měsíc

Po roce se opět blíží čas největší investiční konference o akciích v České republice. Máme zde již devátý ročník České investiční konference (“ČIK“), která se uskuteční ve dnech 7. a 8. listopadu, a na níž opět vystoupí celá řada českých i zahraničních portfolio manažerů a analytiků, kteří představí publiku své nejzajímavější akciové investiční nápady. Vše bude již tradičně doplněno o workshopy zaměřené na různá investiční témata.

Detailní informace naleznete na oficiálních stránkách ČIK ZDE.

Předtočené rozhovory s jednotlivými hosty konference naleznete ZDE.

Kdo na konferenci vystoupí?

 • Již tradičně se představí nejznámější český value investor Daniel Gladiš z fondu Vltava Fund, jehož skvělé dopisy akcionářům plné zajímavých postřehů, s často edukativním charakterem, naleznete na stránkách jeho fondu ZDE.
 • Další stálicí a jedním z nejoblíbenějších hostů České investiční konference je každým rokem růstový investor a portfolio manažer největšího českého akciového podílového fondu Top Stocks Ján Hájek. Toto jméno není potřeba českým investorům dlouze představovat. Fond (detail naleznete ZDE, portfolio k 30.6.2022 v pololetní zprávě na str. 17 ZDE) drží koncentrované portfolio zpravidla 25 akcií převážně růstových společností z USA, Kanady a Evropy, které portfolio manažera zaujaly svým jedinečným příběhem, a u nichž se domnívá, že trh podhodnocuje jejich růstový potenciál do budoucna. Nejnovější měsíční zprávu fondu naleznete ZDE.
 • Dalším z hostů z českých luhů a hájů je Michal Semotan, portfolio manažer z J&T Bank, který spravuje fond J&T Opportunity (více o fondu ZDE) nebo J&T Dividend (více o fondu ZDE).
 • Část specialistů, kteří se v investování zaměřují výhradně na úzký segment akciového trhu, zastupuje na ČIK Martin Dienstbier. Martin je spoluzakladatelem a finančním a provozním ředitelem firmy DIANA Biotechnologies a spoluzakladatelem investičního fondu Alethes (více o fondu ZDE). Jeho předchozí profesní zkušenosti zahrnují výzkum v oblasti molekulární biologie na špičkových akademických institucích, včetně Univerzit v Cambridge a v Oxfordu. V oblasti investic se specializuje na farmaceutický a biotechnologický sektor, kde využívá své rozsáhlé zkušenosti z oboru a detailní znalost technologií daných firem.
 • Na České Investiční Konferenci vystoupí i portfolio manažer fondu Vault Jakub Skryja (detaily o fondu naleznete ZDE). Cílem Jakubova fondu je dlouhodobě překonávat akciové indexy pomocí koncentrovaného portfolia 15 až 25 globálních akcií. Do portfolia se snaží vybírat převážně společnosti, které mají dlouhodobě udržitelnou konkurenční výhodu. Fond investuje zejména na vyspělých akciových trzích Ameriky, Evropy a Asie.
 • Na konferenci dále vystoupí Jan Šumbera z family office Odyssey 44. Jedná se o rodinnou firmu spravující majetek bývalého spolumajitele investiční skupiny Penta Martina Kúšika, jejíž investiční přístup je postaven na principech a filosofii Warrena Buffetta (více o firmě naleznete ZDE). Honza pracoval v minulosti jako akciový analytik pro společnosti Patria a Česká spořitelna. Do svého portfolia hledá spíše růstové společnosti. Při nákupech nicméně pečlivě posuzuje i jejich valuace.
 • Ze Švýcarska přicestuje do Prahy CEO společnosti Strategic Investment Advisors (SIA) Alex Rauchenstein.  Jeho firma se věnuje primárně value investování na poli komoditních firem. Více o investičním přístupu SIA naleznete ZDE, zajímavou prezentaci o komoditách potom ZDE. Detaily o fondu Long Term Investment Fund (včetně zajímavých newsletterů) naleznete ZDE a další zajímavou prezentaci o fondu LTIF Natural Resources ZDE.
 • Dalšími zahraničními hosty budou Tobias a Jakob Schoberovi, zakladatelé společnosti TIP – The Investment Partners GmbH (více ZDE). Jejich value investiční přístup vychází z filosofie Warrena Buffetta.  
 • V neposlední řadě na konferenci vystoupí:
  • Lukáš Brodníček, portfolio manažer Fio investiční společnosti
  • Štěpán Hájek, akciový analytik XTB (rozhovor ZDE)
  • Ján Hladký, analytik Patria
CIK 2022

Druhý den ve znamení workshopů

Druhý den České investiční konference je již tradičně věnován workshopům zaměřeným na různá investiční témata. Letos vystoupí čtyři přednášející:

 • Daniel Gladiš – Trh s ropou a akcie těžařských společností
 • Petr Frisch – Jak si daňově optimalizovat akciové portfolio
 • Jan Šumbera – Jak na akciovou analýzu
 • Ján Hájek – Aktivní řízení akciového portfolia

Kompletní program České investiční konference naleznete na oficiálních stránkách ZDE.

A jaká je cena vstupenek?

 • Cena vstupenky je 6 000 Kč + DPH
 • Cena za 1 workshop 1 000 Kč + DPH, 4 workshopy 3 000 Kč + DPH