Zisková sezóna 1Q/2018 – Stále je zde prostor pro pokračování bull marketu, zisky jsou silné

Banka J.P.Morgan zveřejnila na svých internetových stránkách komentář k ziskové sezóně v USA za 1Q/2018. Banka považuje rychle rostoucí zisky amerických firem za pozitivní zprávu, avšak jedním dechem dodává, že se zároveň zvyšují úrokové sazby a mzdy, což může být v budoucnu pro akcie nepříznivá zpráva. Připouští, že akciový bull market ještě může pokračovat, avšak zároveň varuje, že jsme nyní mnohem blíže jeho konci než začátku. Očekává, že investování na akciových trzích bude v budoucnu mnohem obtížnější než v minulosti. Investoři by měli nastavit rozumně svá výnosová očekávání a měli by se zaměřit především na fundamenty.

Kompletní komentář (včetně několika zajímavých grafů) naleznete zde.

Několik dalších závěrů:

  • V prvním čtvrtletí roku 2018 se na finanční trhy vrátila po dlouhé době volatilita, a to především díky obavám z rostoucí inflace, slabším ekonomickým datům a rostoucí politické nejistotě.
  • Zisková sezóna v 1Q/2018 je silná a řada firem překonává očekávání.
  • Zisky cyklických sektorů typu financí, technologií, energií a průmyslu by měla podpořit nedávná daňová reforma, silný globální ekonomický růst, slabší dolar, rostoucí ceny ropy a zvyšující se marže.
  • Zisky v roce 2018 podpoří jednorázově daňová reforma v USA, avšak do roku následujícího by měli jít investoři s podstatně umírněnějším očekáváním. Rostoucí úrokové sazby v kombinaci s růstem mezd by mohly začít tlačit na ziskové marže firem.